kiedy kredyt konsolidacyjny

Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny – co wybrać?

Wybór źródła finansowania zaciągniętych już zobowiązań musi zostać poparty wiedzą na temat produktów, które pomogą w spłacie długów. Kiedy musisz uporać się ze zwrotem należności najczęściej sięgasz po pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny. Czym się różnią i która opcja bardziej się opłaca?

Pożyczka na spłatę długów – dlaczego się opłaca?

Kiedy nie jesteś w stanie spłacić dotychczasowych długów bez konieczności zaciągania kolejnego zastanawiasz się nad wyborem najtańszej oferty, która pomoże Ci uregulować wszystkie kredyty i pożyczki. Szukając wyjścia z trudnej sytuacji potrzebujesz produktu, który umożliwi szybki zastrzyk gotówki bez generowania kolejnych wysokich kosztów.

Jednym z rozsądnych rozwiązań jest pożyczka, którą możesz zaciągnąć zarówno w banku jak i w prywatnej firmie. Jeżeli usiłujesz wyjść z zadłużenia nie decyduj się na szybkie pożyczki, chwilówki tylko postaw na pożyczkę ratalną, gdzie termin spłaty wynosi zazwyczaj średnio 36 miesięcy. W niektórych instytucjach finansowych znajdziesz ofertę umożliwiającą rozłożenie spłaty na 48 miesięcy.

Zaciągając pożyczkę zyskujesz szansę spłaty zaciągniętych zobowiązań bez konieczności wskazywania celu ich przeznaczenia, regulując długi znacznie poprawiasz swoją zdolność kredytową. Rezygnujesz w ten sposób z kilku miesięcznych rat i zyskujesz parę następnych lat na realizację długu.

Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?

W sytuacji zadłużenia w kilku miejscach korzystną alternatywą dla pożyczki jest kredyt konsolidacyjny. Aby uzyskać finansowanie tą drogą musisz wystąpić z wnioskiem do banku, który zgodnie z obowiązującymi procedurami zweryfikuje Twoją zdolność kredytową, to warunek bezwzględny w procesie ubiegania się o pozytywną decyzję.

Kredyt konsolidacyjny jest wyłącznie kredytem celowym, co oznacza, że możesz go przeznaczyć jedynie na spłatę innych zobowiązań. W ten sposób możesz połączyć wszystkie dotychczasowe długi w jeden, wydłużając okres kredytowania masz szansę zyskać niższą ratę od sumy spłacanych do tej pory należności.

Czas spłaty kredytu konsolidacyjnego może wynosić nawet 120 miesięcy, maksymalna kwota kredytu może sięgać nawet 230 000 zł. Mniejsze raty jednego zobowiązania odciążą domowy budżet, ułatwiają spłatę nawet kilku wysokich zadłużeń. Niektóre banki oferują kredyty konsolidacyjne umożliwiające pokrycie długów wyłącznie w ramach produktów bankowych, inne wyrażają zgodę na konsolidację pozabankowych zobowiązań.

Kiedy warto się zdecydować na pożyczkę konsolidacyjną?

Pożyczka konsolidacyjna to oferta zarówno banków jak i prywatnych instytucji finansowych. W odróżnieniu od restrykcyjnej bankowej procedury proces ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną poza bankiem jest mniej sformalizowany.

W ofercie prywatnych firm znajdziesz usługę konsolidacji dla osób zadłużonych, pożyczki konsolidacyjne bez BIK. Pożyczka konsolidacyjna poza bankiem to często jedyne wyjście kiedy nie masz zdolności kredytowej, w rejestrach figuruje negatywna historia zadłużeń. Musisz jednak pamiętać, że kwoty finansowania są tutaj zdecydowanie niższe, a okres pożyczkowania krótszy niż w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

One thought on “Pożyczka czy kredyt konsolidacyjny – co wybrać?

  1. Ja jestem zwolenniczką kredytów – wydaje mi się, że ponosi się mniejsze koszty w związku z nimi. Aczkolwiek to rozwiązanie dla osób z nieskazitelnym BIKIEM, a sytuacja w kraju nie sprzyja utrzymaniu takiego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *