kredyt konsolidacyjny z nadwyżką

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – czy warto?

Kredyt konsolidacyjny to rozsądna koncepcja umożliwiająca spłatę kilku zobowiązań w jednym czasie. W ramach tego produktu część banków oferuje dodatkowe wsparcie w formie nadwyżki finansowej. Czy warto zaciągać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką?

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kiedy nasz budżet jest nadmiernie obciążony spłatą dotychczasowych długów warto rozważyć połączenie ich w jeden. Taką możliwość daje kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu mamy szansę spłacić zalegające zobowiązania finansowe. W sytuacji, w której realizujemy kilka długów w jednym czasie konsolidacja kredytów pozwala je uregulować w całości, zamienić kilka miesięcznych rat w jedną niższą.

Trzeba jednak pamiętać, że dzięki takiej koncepcji spłaty aktualnych długów całkowity koszt kredytu jest zazwyczaj wyższy. Im niższa kwota raty tym dłuższy okres kredytowania i więcej czasu na naliczanie odsetek.

Co można połączyć kredytem konsolidacyjnym?

Zakres produktów finansowych, które można objąć kredytem konsolidacyjnym jest uzależniony od indywidualnej polityki banków. Część instytucji oferuje konsolidację jedynie takich, które udzielane są przez banki, tj. kredytów i pożyczek. W takim przypadku brak jest możliwości skonsolidowania pożyczek pozabankowych, czy nawet zadłużeń powstałych na kartach kredytowych. W innych bankach otrzymamy możliwość połączenia w jedno zadłużeń z tytułu min. limitów kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – czym jest?

W myśl generalnej zasady kredyt konsolidacyjny jest udzielany wyłącznie w kwocie konsolidowanych zadłużeń, jednak dla wielu osób ofertą godną zainteresowania jest kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. To propozycja, w której bank określa jaką maksymalnie kwotę klient może otrzymać na spłatę zadłużeń oraz realizację własnych celów.

kredyt konsolidacyjny

Dostęp do dodatkowych środków jest atrakcyjną koncepcją na łączenie i spłatę długów. W ten sposób możemy uregulować dotychczasowe kredyty i pożyczki i jednocześnie otrzymać pieniądze, które możemy spożytkować dowolnie. Decydując się na kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką warto mieć na uwadze, że nadwyżka środków powoduje zwiększenie kosztów kredytowania oraz wpływa niekorzystnie na wysokość raty.

Kiedy warto się zdecydować na kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką?

Konsolidacja kredytu z dodatkową gotówką to pozornie wyłącznie korzystna oferta finansowa. Osoby decydujące się ten krok muszą zwracać szczególną uwagę na wysokość całkowitej kwoty do spłaty, wysokość raty po konsolidacji powinna być mniejsza od sumy spłacanych do tej pory.

Kredyt konsolidacyjny to zasadna opcja tylko kiedy warunki spłaty są korzystniejsze od dotychczasowych, nadwyżka w formie dodatkowej gotówki zawsze spowoduje wzrost kosztów w perspektywie czasu. To rozwiązanie korzystne tylko wtedy kiedy pilnie potrzebujemy zastrzyku pieniędzy, a w ogólnym rozliczeniu warunki finansowania są lepsze niż w przypadku gdybyśmy sięgnęli po kolejną pożyczkę.

One thought on “Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką – czy warto?

  1. Ta dodatkowa gotówka przy kredycie konsolidacyjnym to jak gwóźdź do trumny… Jak ktoś tak będzie postępował to NIGDY nie wyjdzie z długów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *