kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy a hipoteczny? Różnice, kiedy który kredyt korzystny?

Konsolidacja kredytów może dotyczyć zarówno Twoich kredytów gotówkowych, samochodowych, limitów na karcie kredytowej, jak i kredytów hipotecznych. Pozwala połączyć wszystkie bankowe zobowiązania, dzięki czemu masz szansę na zdecydowanie niższą ratę. W ten sposób możesz zmniejszyć wydatki przeznaczone na spłatę zaciągniętych zadłużeń nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy a hipoteczny, czym się różnią i który kredyt jest korzystny?

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to bankowy produkt finansowy skierowany do osób, których historia kredytowa zawiera kilka aktualnych zobowiązań. Jeżeli spłacasz w jednym czasie więcej niż jeden kredyt i suma wszystkich miesięcznych rat zaczęła przekraczać Twoje finansowe możliwości rozważ konsolidację dotychczasowych zadłużeń. To opcja przeznaczona dla tych, którzy chcą połączyć dotychczasowe długi w jeden na korzystnych warunkach.

Niezależnie od tego czy zechcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, czy kredytu konsolidacyjnego hipotecznego zawsze dokładnie przeanalizuj warunki usługi. Rozważając wybór najlepszej oferty nie ograniczaj się jedynie do oprocentowania. Zwróć uwagę na opłaty dodatkowe, prowizje, koszty ubezpieczenia, sprawdź również procedurę i warunki przyznawania. Kredyt konsolidacyjny łatwiej wybierzesz korzystając z porównywarek, np. 17bankow.com, w których bez problemu sprawdzisz parametry konkretnego produktu. Korzystając z aktualnych zestawień szybko sprawdzisz całkowity koszt zobowiązania.

Pamiętaj jednak, że jeżeli chcesz odciążyć swój miesięczny budżet musisz się liczyć z wydłużonym okresem kredytowania, termin spłaty kredytu konsolidacyjnego może wynosić nawet 30 lat.

Jakie zalety kredytu konsolidacyjnego gotówkowego?

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy służy łączeniu długów, których suma zazwyczaj nie może przekraczać 80 000 zł, a maksymalny okres spłaty sięga 10 lat. Decydując się na kredyt konsolidacyjny gotówkowy możesz liczyć na minimum formalności, procedura przyznawania tego rodzaju zobowiązania jest ograniczona.

Potrzebny Ci będzie jedynie dokument tożsamości, potwierdzenie uzyskiwanych dochodów oraz dokumentacja dotycząca konsolidowanych zadłużeń. Bank nie będzie oczekiwał od Ciebie żadnych dodatkowych zabezpieczeń, wystarczy wymagana zdolność kredytowa.

Kiedy kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest usługą, która pozwala uregulować kilka należności sięgających wysokich kwot. To idealna alternatywa jeśli masz na koncie spore długi i chcesz odzyskać stabilność finansową. Banki udzielają kredytów konsolidacyjnych hipotecznych nawet na okres 30 lat, a kwota zobowiązania może sięgać kilkuset tysięcy złotych.

Warunkiem takiej konsolidacji długów jest jednak zabezpieczenie w postaci nieruchomości, która może być Twoją własnością lub należeć do poręczyciela Twojego długu. Hipoteka ustanowiona na przedmiocie zabezpieczenia zagwarantuje instytucji finansowej pokrycie zadłużenia w przypadku ewentualnego braku spłaty kredytu konsolidacyjnego.

2 thoughts on “Kredyt konsolidacyjny gotówkowy a hipoteczny? Różnice, kiedy który kredyt korzystny?

  1. Tak naprawdę nie ma korzystniejszej opcji w tym temacie – wszystko zależy od potrzeb. I to właśnie one powinny być na pierwszym miejscu, podczas decydowania się na konkretny produkt finansowy

  2. Jak dla mnie nie ma co mówić o tym, co korzystniejsze. Nie ma co porównywać ich obu. Kredyt hipoteczny to jest dla mnie coś, co nie powinno mieć miejsca. Zastawianie nieruchomości? Przecież to takie ryzykowne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *