świnka skarbonka i monety

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, który wybrać?

Coraz więcej osób borykających się z problemami finansowymi decyduje się na kredyt konsolidacyjna dla zadłużonych, który może stanowić nie lada pomoc przy spłacaniu kilku zobowiązań w jednej racie. Praktycznie każdy bank posiada go w swojej ofercie – który wybrać?

 • Kredyt konsolidacyjny – co to?

  Kredyt konsolidacyjny jest niczym innym niż kredytem celowym, który bank udziela osobom zadłużonym na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Pozwala on jednak uniknąć wpadnięcia w niebezpieczną „spiralę zadłużenia”, ponieważ zaciągniecie kredytu konsolacyjnego „anuluje” posiadane przez kredytobiorcę zadłużenia w innych placówkach. Raty aktualnych kredytów spłacane są łącznie w jednej racie. Co ciekawe można łączyć ze sobą kilka rodzajów kredytów, co znacząco ułatwia uregulowanie zalegających zobowiązań. Warto zauważyć, ze nie ma obowiązku spłacania wszystkich bieżących zobowiązań kredytem konsolidacyjnym – kredytobiorca sam decyzje o zakresie spłaty.

  Kto i jak może dostać kredyt konsolidacyjny?

  O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy. Dla banku najważniejsze są zweryfikowanie historii kredytowania w BIK oraz wysoka zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy. Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, należy przestawić w banku: umowy zawartych kredytów i pożyczek, wyciągi z konta osobistego, gdy nie wnioskowano o konsolidację w swoim banku, potwierdzenia świadczące o dotychczasowej spłacie rat, zaświadczenie o dochodach i umowę zatrudnienia. Wpisy w BIK-u oraz niespłacanie zobowiązań mogą być przeszkodą w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego.

  Jaki kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek i innych zadłużeń wybrać?

  Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto zapoznać się z ofertami kilku banków, tak aby móc wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, są:

  • wysokość raty po konsolidacji, która powinna być niższa od sumy bieżących rat,
  • nowy okres spłaty – im dłuższy, tym wyższa całkowita kwota kredytu,
  • całkowita kwota kredytu.
  • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania,
  • prowizję dla banku za udzielenie kredytu,
  • wymagane zabezpieczania.

  W wyborze najlepszego kredytu pomoże kalkulator konsolidacji dostępny online m.in. na stronach internetowych banków.

  Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

  Dla osób z pozytywną historią kredytową i dobrą zdolnością kredytową uzyskanie kredytu konsolidacyjnego będzie łatwe w każdym z banków. Osoby z gorszą sytuacją również mogą dostać kredyt, jednakże jego warunki mogą być nieco gorsze. Bank może także wymagać zabezpieczenia kredytu. Co ważne wiele banków wygodzi klientom naprzeciw, umożliwiając im zaciągniecie kredytu koncyliacyjnego przez internet, co znacząco ułatwia całą procedurę. W sytuacji, gdy bank odmawia udzielenia kredytu konsolidacyjnego ze względu na trudną sytuację finansową i brak zabezpieczenia można zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną w parabanku, jednak w tym przypadku trudno o preferencyjne warunki podobne do bankowych.

2 thoughts on “Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, który wybrać?

 1. Hahaha który wybrać? Chyba raczej, czy któryś się w ogóle dostanie? Niestety kredyt konsolidacyjny nie jest dla każdego. Czego kompletnie nie kumam, skoro ma pomóc zadłużonym. No ale to już polityka banków.

 2. Najłatwiej chyba dostać w banku, w którym ma się konto osobiste, tak mi się przynajmniej wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *