monety i kalkulator

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji

Pierwsze zaciągnięcie kredytów i pożyczek np. chwilówek nie stanowi większego problemu. Nieraz jednak bywa tak, że za pierwszą tego typu pożyczką pojawia się następna. W pewnym momencie może dojść do sytuacji, kiedy sami zaczynamy się gubić w tym, ile i gdzie powinniśmy płacić. Właśnie w takiej sytuacji najlepiej jest podjąć decyzję o wzięciu kredytu konsolidacyjnego na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Tym bardziej dobrze jest się dowiedzieć, czym jest kredyt konsolidacyjny i gdzie można znaleźć go bez prowizji.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto go wybrać?

Kredyt konsolidacyjny w najprostszy sposób można zdefiniować jako kredyt, którego celem jest spłacenie dotychczasowych zobowiązań. Kredyt ten można wziąć nie tylko na wszystkie posiadane zobowiązania, ale również i na wybrane przez nas, na których konsolidacji najbardziej nam zależy. W chwili, kiedy określony bank przyzna nam kredyt, dotychczasowe zobowiązania w innych bankach niejako „wygasają”. Dotyczy to oczywiście tych banków, z których zobowiązania postanowiliśmy skonsolidować. W efekcie nie będziemy spłacać kredytów gotówkowych (https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe) i pożyczek w tych instytucjach z osobna, ale zamiast tego będziemy spłacać jedną — czytelną — ratę wobec konkretnej instytucji finansowej. Proces ten umożliwia nam wydłużenie okresu finansowania, a dzięki temu nasze raty mogą być niższe niż suma naszych dotychczasowych comiesięcznych obciążeń. Wciąż jednak oznaczać to będzie wzrost całkowitego kosztu kredytu, choć rozłożenie go w dłuższym czasie, umożliwi nam zachowanie płynności finansowej.

Gdzie można znaleźć kredyt konsolidacyjny bez prowizji?

Decydując się ostatecznie na połączenie naszych zobowiązań, poszukujemy kredyt konsolidacyjny bez prowizji. Dzięki temu możemy mieć mniejsze oprocentowanie kredytu, nie będą wliczane koszty dodatkowe, a samo spłacenie kredytu, przy odpowiednim dobraniu czasu jego spłaty, przyniesie dobry dla nas rezultat.

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na faktyczne zmniejszenie raty kredytowej, a choć ogólnie oddamy bankowi więcej pieniędzy, te często będą proponować konsolidację bez prowizji. Nieraz do takiej oferty banki włączają wysokie oprocentowanie nominalne. Co więcej, ofertę uzupełniają one obowiązkiem ubezpieczenia kredytu, a w efekcie okazuje się, że brak prowizji wcale nie oznacza, że jest taniej. Wtedy też lepszą ofertą może okazać się ta, którą zaproponuje inny bank. Właśnie dlatego najlepiej wybrać kredyt konsolidacyjny bez prowizji, sprawdzając również inne elementy umowy.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji oferuje m.in. Getin Bank, Kasy Stefczyka, a także BNP Paribas W większości innych banków spodziewać się możemy jednak tego, że spotkamy się z kilku procentową prowizją, a w innych może być o wiele wyższa. Podobnie w przypadku Alior Banku wiele ofert otrzymać możemy bez prowizji, ale np. z obowiązkowym ubezpieczeniem.

Czy warto wybrać kredyt konsolidacyjny bez ubezpieczenia?

Decydując się ostatecznie na kredyt konsolidacyjny, sprawdzamy poszczególne warunki oferty. Wiemy, że chcemy mieć kredyt konsolidacyjny bez prowizji, a następnie zastanawiamy się nad kwestią ubezpieczenia. Wybranie takiego rozwiązania ma swoje wady i zalety. Wykupienie ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zobowiązania planujemy spłacić przed terminem. Finansowanie ubezpieczenia będzie również dla nas niekorzystne, jeśli kredyty są zaciągane na krótki okres. Warto jednak pamiętać o tym, że część banków wymaga od swoich klientów, aby kredyt konsolidacyjny był połączony z wykupieniem polisy. Tym bardziej warto poszukać takich ofert, które nie stawiają tego wymogu.

Na rynku znaleźć możemy oferty kredytu konsolidacyjnego, które nie stawiają konieczności wykupienia ubezpieczenia (choć dają taką możliwość). Istnieje kilka ofert banków, które oferują kredyt konsolidacyjny bez ubezpieczenia. Jednym z takich banków jest Citi Handlowy. Kredyt bez ubezpieczenia znajdziemy również w Nordei. Z kolei Kasy Stefczyka dają możliwość wykupienia ubezpieczenia, ale nie jest ono obowiązkowe.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji i ubezpieczenia

Przeglądając rozmaite oferty bankowe, sprawdzamy poszczególne elementy składowe. Każdemu z nas zależy na tym, aby otrzymać jak najkorzystniejsze warunki, w których przyjdzie nam dokonać konsolidacji kredytu. W tym celu najlepiej jest wybrać ofertę konsolidacyjną, która nie ma prowizji, bądź ma ją na stosunkowo niskim poziomie, a także nie wymaga od nas wykupienia zbędnego ubezpieczenia. Przeszukując oferty, przekonać się możemy, że tego typu kredyt konsolidacyjny bez prowizji i ubezpieczenia dostaniemy m.in. w Kasach Stefczyka. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Getin Banku. Przy przeglądaniu warunków proponowanych przez banki warto jednak sprawdzić, czy dla naszego zobowiązania możliwe będzie uzyskanie kredytu, a także to, czy będzie to możliwe na korzystnych dla nas warunkach. Wynikać to może z tego, że faktyczne warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego mogą się różnić od bazowych w zależności od indywidualnych okoliczności każdego klienta.

2 thoughts on “Kredyt konsolidacyjny bez prowizji

  1. Coraz bardziej zastanawiam się nad konsolidacją moich zobowiązań. Byłam załamana, bo myślałam, że to kolejne koszty, a tu proszę, bez prowizji! W takim wypadku na pewno skorzystam z takiej okazji na pozbycie się zobowiązań 🙂

  2. Jestem zdziwiona, że da się dostać kredyt konsolidacyjny bez prowizji, czy bankom się to wgl opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *