kredyt konsolidacyjny - jak wnioskować

Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli borykasz się ze spłatą kilku kredytów i pożyczek, nałożyłeś na siebie zobowiązania, które powoli przerastają Twoje finansowe możliwości, pomyśl o konsolidacji zadłużeń. Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci regulować wszystkie zadłużenia jedną ratą i odciąży domowy budżet. Jakie warunki musisz spełnić, ubiegając się o konsolidację kredytów? Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Poziom zadłużenia Polaków stale rośnie i coraz częściej mamy problem z terminową spłatą zaciągniętych długów. W wielu sytuacjach optymalnym rozwiązaniem pozostaje kredyt konsolidacyjny, umożliwia połączenie zaciągniętych zobowiązań w jedno i znacznie ułatwia zwrot długów. Konsolidacja pożyczek i kredytów to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają prostych rozwiązań i gubią się w wyznaczonych przez instytucję finansową terminach spłat.

Kiedy chcesz opłacać wszystkie swoje długi jedną ratą, wybierz kredyt konsolidacyjny. Pamiętaj jednak, że łącząc wszystkie swoje zadłużenia w jedno, w perspektywie czasu decydujesz się na dłuższy okres spłaty i wyższe koszty kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki?

Choć mechanizm przyznawania kredytu konsolidacyjnego wydaje się nieskomplikowany, musisz mieć świadomość, że bez znaczenia pozostaje Twoja zdolność kredytowa, którą wykazałeś zaciągając poprzednie długi. Bank, umożliwiając łączenie dotychczasowych zobowiązań, podda wnikliwej analizie Twoją zdolność do spłaty nowego zadłużenia, zweryfikuje wiarygodność finansową. Kredyt konsolidacyjny oraz warunki jego otrzymania rozważają autorzy bloga Kredyt-Konsolidacyjny.eu, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania i stawianych wymogów.

Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli zdecydowałeś się na kredyt konsolidacyjny, masz do wyboru dwie opcje. Możesz złożyć wniosek o konsolidację długów online lub bezpośrednio w placówce banku.

Kredyt konsolidacyjny dostępny jest w dwóch wariantach, możesz ubiegać się kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Niezależnie od produktu, na który się zdecydujesz, musisz przygotować komplet stosownych dokumentów. Jeżeli zależy Ci na stosunkowo szybkiej spłacie dotychczasowych długów i szybkiej procedurze przyznawania środków na ich pokrycie, zdecyduj się na pierwszą opcję. Wraz z wnioskiem musisz przedłożyć swój dokument tożsamości, zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy oraz umowy kredytów i pożyczek, które chcesz połączyć.

Kiedy łączna suma wszystkich Twoich zadłużeń jest wysoka i chcesz rozciągnąć spłatę w czasie, złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Taka forma finansowania wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Oprócz wskazanych dokumentów bank zażąda od Ciebie pełnej dokumentacji związanej z przedmiotem zabezpieczenia. Potrzebny będzie akt własności zastawianej nieruchomości, jej wycena, odpis z księgi wieczystej oraz wpis hipoteki do księgi wieczystej.

2 thoughts on “Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

  1. Taki kredyt jest świetną opcją, choć należy dokonać porządnych obliczeń. Dzisiaj okazuje się, że nie zawsze to się będzie opłacało. Przy znacznym wydłużeniu okresu kredytowania zawsze koszty rosną. Jak się udaje spłacać kredyt, to lepiej przy nim nie grzebać. No a jak już się ma kłopoty, to wówczas faktycznie lepiej postawić na kredyt konsolidacyjny.

    1. No konsolidacja to już raczej sytuacja podbramkowa. Nie sądzę, by ktoś myślał o takim kredycie dla „widzimisię” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *